Alitaşı, Bozbey Cd. 1229 Sk. No:1/A, 02030 Adıyaman / Merkez

TESLİMAT VE İADE

Anasayfa » TESLİMAT VE İADE

Stok

Geniş stok tutmamıza rağmen tüm ürünler stoklarımızda her an bulunmayabilir. “Sepete Ekle” butonu aktif olan ürünler bu ürün stoklarımızda olduğunu veya tedarik edebileceğini göstermektedir. Verdiğiniz siparişlerde üretimimizde veya tedarikçi firmaların stoklarında çok nadiren de olsa bulunmayan ürünler de irtibat telefonlarınızdan veya e-postanızdan mutlaka size ulaşılarak haber verilecektir. Size ulaşabilmemiz için lütfen kişisel bilgilerinizi eksiksiz doldurunuz.

 

Teslimat Süreleri

GunesDunyasi.net, sitesinden alışveriş yapan siz kredi kartı sahiplerinin güvenliğini ön planda tutmakta ve siparişinizi verdiğiniz andan itibaren ödeme/fatura bilgilerinin kontrolünü gerçekleştirmektedir. Bu yüzden, siparişinizin tedarik ve teslimat aşamasına gelebilmesi için öncelikle siparişinizin ödeme/fatura bilgilerinin doğruluğunun onaylanması gereklidir. Ayrıca gerekli görüldüğü takdirde siparişte alt sınır gözetilmeksizin siparişleriniz Banka Güvenlik Onayından geçirilebilmektedir. Bu işlem kredi kartlarınız ile kötü niyetli 3. kişilerin alışveriş yapmasına engel olmaktır. Bu durumda teslimat süresinin bir gün uzamasına sebep olmaktadır. Bunu anlayışla karşılamanızı dileriz. Sipariş onayının sağlıklı olarak alınması halinde, siparişler kargoya teslim edildikten sonra en erken 3, en geç 10 iş günü içinde ulaştırılacaktır. 10 günlük süre azami olup uygulamada genelde 4 iş gününde siparişler elinize ulaşmaktadır.

 

Hafta Sonu Siparişleri

Cuma günü öğle 13:00'ten önce verilen siparişler, Cumartesi gününden itibaren teslim edilmeye başlanır. Cuma günü 13:00'ten sonra verdiğiniz tüm siparişler sonraki Pazartesi günü işleme alınacağından elinize Salı gününden önce ulaşamayabilir. Pazar günleri teslimat yapılmamaktadır.

 

Sipariş İptali

GunesDunyasi.net stok tutmadığı ürünlerin temin edilememesi durumunda, satıştan vazgeçme hakkını saklı tutulur. Bu durumun, sepetteki bazı ürünler için ortaya çıkması halinde; müşteriden hesap bilgileri alınarak, bilgilerin gelmesini takip eden 7 işgünü içerisinde oluşan fark iade edilir. Ödeme kredi kartı ile yapılmışsa iade işlemi kredi kartına yapılacaktır. Banka işlemlerinden doğabilecek gecikmeden dolayı GunesDunyasi.net sorumlu tutulamaz. Genelde iadeler bankalar arası mahsuplaşma sebebiyle kredi kartlarına 48 saat içerisinde yansımaktadır.

 

Adres Bilgileri

Siparişinizin size en çabuk şekilde ulaşması için lütfen adres bilgilerinizi mümkün olduğu kadar açık yazınız. Güvenlik açısından kargodan ihbarlı teslimat yapılmamaktadır.

 

Kapıda Ödeme

Kapıda ödeme seçeneğimiz şimdilik bulunmamaktadır.

 

Sipariş Hataları

Kargo'dan teslim aldığınız paketi kargo görevlisinin yanında açıp, siparişinizi kontrol ediniz. Herhangi bir yanlışlık veya eksiklik gördüğünüz takdirde derhal bizimle irtibata geçiniz. Hatalı veya sorunlu kargo yada ürünü teslim almayınız. Kargonuzu teslim aldıktan sonra 2 saat içerisinde tarafımıza bildirmiş olduğunuz hasarlı ürünlerde tarafımızca gereken yapılacaktır.

 

Kargo Seçeneği ve Ücretleri

Kargolarınızı farklı kargo şirketleriyle tarafınıza ulaştırıyoruz. Özellikle kargo seçmek isterseniz bunu sipariş notuna belirtmeniz gerekmektedir. Ancak bu not siparişi başka kargoya verme ihtimalini ortadan kaldırmaz.

Ürünlerin teslim edilme biçimi ve gerekçesi kargo firmasının çalışma koşullarını kapsamaktadır.

 

Yurtdışı ve KKTC Siparişleri

Şu anda GunesDunyasi.net aracılığı ile prensip olarak Yurtdışına sipariş alınmamaktadır. Ancak gümrükle ilgili sorunları ve vergileri sizin kabul etmeniz durumunda KKTC ye sevkiyat yapılabilir.

 

İade Koşulları

GunesDunyasi.net dan aldığınız her ürün, üretici ya da ithalatçı firmasının garantisi altındadır.

Almış olduğunuz ürünü kullanmadan tahrip etmeden/bozmadan teslim tarihinden itibaren yedi (7) günlük süre içinde teslim aldığınız şekli ile iade edebilirsiniz. Ürünü, ürüne ait tüm belgeleri, eklentileri ve muhteviyatı ile birlikte ürün faturasını ve iade sebebini içeren bir dilekçe ile iade edebilirsiniz.

Sevkiyat sırasında zarar gördüğünü düşündüğünüz paketleri teslim aldığınız kargo yetkilisi önünde açıp kontrol ediniz. Eğer üründe herhangi bir zarar varsa kargo firmasına tutanak tutturarak ürünü teslim almayınız. Ürün teslim alındıktan sonra kargo firmasının görevini tam olarak yerine getirdiğini kabul etmiş olduğunuzu unutmayınız.

Orijinal ambalajı zarar görmüş, tahrip edilmiş vesaire şekildeki ürünlerin iadesi kabul edilmez.

Müşteri ürünü, kendisine teslim edildiği andaki durumu ile geri vermekle ve kullanım söz konusu ise kullanma dolayısıyla malın ticari değerindeki kaybı tazminle yükümlüdür.

Müşterinin ürünü iade etmesi veya alışverişinden cayması halinde, iade edilen ürün GunesDunyasi.net’e ulaştığı ve iade departmanımız tarafından ''KABUL'' verildikten sonra (30) gün içerisinde ürün bedeli iade edilir.  Bu süreç tedarikçi firmaların ürünü çeşitli sebeplerden dolayı daha uzun bir süreç içerisinde kabul etmeleri durumunda 15 gün daha uzayabilmektedir.  Ürün içerisinde eksiklikler olduğu takdirde süreç eksik ürünlerin veya muhteviyatın gönderilmesinden itibaren başlamaktadır. İade talebi ürün sevk edilmeden yapıldığı veya çeşitli sebeplerle tedarik edilemediği  durumlarda iptal işlemi sipariş  durumunun “Sipariş İptali” durumuna alınmasından itibaren 7 iş günüdür.

GunesDunyasi.net, üründe ve ambalajında herhangi bir açılma, bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma, kullanılma ve sair durumları tespit ettiği hallerde ve ürünün müşteriye teslim edildiği andaki hali ile iade edilememesi halinde ürünü iade almayacak ve bedelini iade etmeyecektir.

Ürün müşteriye ulaştıktan sonra ortaya çıkabilecek arızalar için, GunesDunyasi.net’a başvurulmalıdır.

Yukarıdaki şartlara uygun hallerde iade edilen ürünlerde kargo ücreti müşteri tarafından ödenecektir.

 

Anasayfa | Güvenli Alışveriş |Teslimat ve İade | Üyelik Sözleşmesi | Gizlilik Politikası | Mesafeli Satış Sözleşmesi 

       

 
   
Kurumumuz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: